Wgląd w promowanie / marketing animacji afrykańskiej

Afryka to kontynent bogaty w folklor i sztukę. W ostatnim czasie wiele dzieł sztuki zostało przetłumaczonych na dzieła medialne. Wypełnia codzienne życie i ostatecznie wpływa na jedzenie, które jemy, ubrania, które nosimy i muzykę, której słuchamy. Na animację również miały wpływ kultury i przekonania kulturowe. Od amerykańskiego Marvela po japońską mangę i europejską fuzję.

visit https://blackbridgebowl.com/

Afrykański przemysł filmowy rozwijał się wykładniczo i wyrobił sobie markę na całym świecie. Wszyscy znamy Nollywood. Nawet jeśli nie oglądaliśmy filmów, są one odtwarzane w naszych kanałach telewizyjnych, w naszych kinach i reklamowane na naszych billboardach. Otworzyło okno na współczesną Nigerię, Ghanę i różne inne kraje afrykańskie.

Ale co się stało z branżą „animacji”? Mieszanka afrykańskiej sztuki, kultury oraz bogactwa aktorów i postaci powinna dać Afryce przewagę również na tym rynku. Jednak ze wszystkich badań wciąż jesteśmy na szczycie. Z wyjątkiem kilku firm z krajów takich jak Republika Południowej Afryki i Kenia, które obecnie budują reputację na skalę międzynarodową, wiele małych i pełnych pasji firm na całym kontynencie afrykańskim włożyło wiele wysiłku i pracy, których wyświetlaczem jest tylko internet . Wielu walczy o uznanie we własnym społeczeństwie. Podziwiam twórców animacji 3D „Pokou Princess Ashanti” autorstwa animatorów z Wybrzeża Kości Słoniowej. Ciężko pracowali, aby zbudować świadomość swojej pracy w swoim społeczeństwie i został on wydany w różnych kinach na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Inni niezależni artyści tworzą satyrę polityczną, muzykę i dużo się mówi o różnych serialach telewizyjnych, które były emitowane za granicą, a niektóre jeszcze nie zostały zaprezentowane, wywołując pewne emocje w tym gatunku. Animatorzy ciężko pracują przy ograniczonych funduszach i zasobach, ubijając cały swój artystyczny rozbłysk, podczas gdy tłumy czekają, by zachwycić się kolejną wielką rzeczą.

Promocja i dystrybucja mają na celu zbudowanie pomostu między ludźmi a branżą. Potencjał popytu istnieje w Afryce, ale jest to stosunkowo nowy teren dla branży. Sukces zwykle zaczyna się w Europie lub Ameryce, by następnie wrócić do Afryki. Celem jest odwrócenie tej tendencji. Koszty pieniężne i czas to tylko niewielka część historii. Trudną częścią dla promotora w tej dziedzinie jest przyjęcie ze sceptycyzmem zarówno przez animatorów, jak i dystrybutorów.